آخرین ویرایش: 1400/04/29

ازگذشته تا کنون چرم جز کالاهای گران بها بوده در صنعت های مختلف از ان استفاده شده است. همچنین با افزایش روز افزون درخواست جهت خرید فرش ماشینی کاشان، تولیدکنندگان فرش هایی به بازار عرضه کردند که چرم جای الیاف را گرفته است. این نوع فرش ها که به فرش چرم معروف است، در دسته ی فرش های مدرن قرار گرفته که نظر علاقه مندان به صنعت چرم و فرش را به خود جلب کرده است.

چرم استفاده شده در این فرش، از پوست گاو بوده به همین دلیل این فرش جز فرش های دستباف بشمار می‌رود.

در ادامه به توضیح بیشتر در مورد فرش چرم می‌پردازیم. 

انواع فرش چرم

فرش چرم به چند صورت تهیه می‌شود :

1- به صورت فرش چهل تکه(کنارهم قرار گرفتن چند تکه کنارهم)

2- به صورت یک دست(تکه)

3- ترکیب تکه های پوست و فرش دستبافت

از بین موارد ذکرشده در بالا از فرش هایی که به صورت چهل تیکه تولید شده است، استقبال بیشتری می‌شود در فرش چرم چهل تکه، تکه های مختلف چرم به صورت هنرمندانه کنارهم قرار گرفته یک طرح بسیار زیبا و خاص به وجود می‌اورد. یکی از مهم ترین دلایل درخواست بالای این فرش، هماهنگی آسان با رنگ های مختلف دکوراسیون می‌باشد. 

 

فرش

 

ابعاد و اشکال فرش چرم

فرش های چرم ابعاد گوناگونی داشته و بنا به سفارش خریدار تولید می‌شود. اما بهترین اندازه برای فرش های چرم ابعاد کوچک بوده و بالاترین ابعاد فرش چرم 6 متری است. این ابعاد به دلیل حفظ مقاومت فرش استفاده می‌شود و با بالا رفتن اندازه فرش، مقاومت فرش به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. همچنین فرش های چرم در اشکال مختلف به صورت بیضی، مستطیل، بیضی و مربع تولید می‌شود که شما می‌توانید متناسب با دکوراسیون منزل خود آن را انتخاب کنید.

 

 

مکان های مناسب استفاده از فرش چرم

استفاده فرش چرم در هرمکانی به دلیل زیبایی و جذابیت خاصی که دارد، موجب جذابیت بیشتر آن مکان می‌شود. اما به دلیل ارزش بالایی که دارد بهتر است در مکان های کم رفت و امد استفاده کنید. به این منظور می‌توانید در اتاق خواب یا درکنار مبل های راحتی استفاده شود.

 

فرش

 

طریقه شست و شو فرش چرم

یکی از مواردی که در مراقبت فرش چرم لازم است، نحوه شست و شو این فرش است. فرش چرم به دلیل ارزش بالای ان در شست و شو دقت زیادی لازم دارد. به منظور شست و شوی فرش چرم، بهتر است ازدستمال پارچه ایی آغشته به ترکیب اب وسرکه سفید استفاده کنیدو سریعا پس از تمیز کردن فرش، محل را خشک کنید.

 

هزینه ی فرش چرم

قیمت فرش چرم بستگی به نحوه تولید و چرم استفاده در این فرش است. در صورتی که فرش دست دوز و از چرم مرغوب باشد، قیمت ان به مراتب بالاتر خواهد بود.

 

style=height:500px;width:500px;

 

نکاتی که برای فرش چرم باید بدانید!

12- فرش چرم یک کالای با ارزش و گران قیمت محسوب می‌شود در صورت تصمیم به خرید فرش چرم از اصل بودن چرم آن اطمینان داشته باشید، چراکه در صورت اصل نبودن پس از مدتی پس از استفاده، حالت اولیه خود را از دست می‌دهد.

3- وجود نخ های توری مانند در پشت فرش نشان دهنده ی مصنوعی بودن فرش چرم است.

4- فرش چرم اصل در برابر آتش مقاوم بوده و به صورت عایق عمل می‌کند 

5- فروش فرش چرم متفرقه و مصنوعی در بازار بسیار رایج بوده که قیمت آن از نوع اصل بسیار پایین است. حتما در هنگام خرید به قیمت و مشخصات ظاهری فرش دقت کنید.

 6- فرش های چرمی دست دوز که از پوست گاو یا شترمرغ تولید شده اند، طرح هایی شیک و زیبا دارند که برای مکان های رسمی و شیک مورد استفاده قرار می گیرند.

 

فرش

 

 

 

برچسب ها:

دیدگاه های شما :


.: نظرات شما :.